facebook twitter youtube
Ukrainian (UA)Русский (Russian Federation)English (United Kingdom)
vmenublockheader
Навчання за спеціальністю "MEB"

spec

Новини
Практично-орієнтоване навчання студентів спеціальності «Міжнародна економіка» та «Міжнародні економічні відносини»

16 травня 2018 р. студенти гр.МЕ-71ан, МЕ-61ан в рамках заходу "День кар’єри ЄС в м. Суми" та з огляду на практично орієнтоване навчання з дисциплін «Основи дипломатії та дипломатичної роботи» та «Економіка транснаціонального криміналу» були проведені зустрічі з першим секретарем, експертом з питань політики децентралізації, секторної реформи Представництва ЄС в Україні Бенедиктом Херрманном, а також заступником голови центру боротьби з корупцією та тіньовою економікою Ю.А. Тарасенко-Баландіною, і радником з питань преси та інформатизації Представництва ЄС в Україні Давидовою В.

Детальніше...
 
Зустріч студентів з директором «Технохім»

10 травня 2018 року відбулася зустріч студентів спеціальностей «Міжнародна економіка» та «Міжнародні економічні відносини» з к.е.н., доцентом, директором ТОВ «Технохім» Олефіренком О.М.

Детальніше...
 
Семінар з практиком Трояном А.В.

5 травня студенти спеціальностей Міжнародна економіка та Міжнародні економічні відносини в рамках семінарів з дисциплін Макроекономіка, Макроекономіка ІІ та Макроекономічний аналіз мали змогу поспілкуватися з фахівцем - практиком в галузі макроекономіки та банківської справи Трояном Артемом Володимировичем.

Детальніше...
 

Здобутки студентів

Студенти Сумського державного університету під керівництвом викладачів кафедри економічної теорії щорічно беруть участь у різноманітних конкурсах наукових робіт і отримують призові місця. За останній час студенти мають такі здобутки:

 

2017 рік

Скорик В.В. (група МЕ-51ан) посіла друге місце у першому турі Всеукраїнського конкурсу робіт за напрямом "Світове господарство і міжнародні економічні відносини" з роботою на тему "Стратегічний вимір впливу глобалізації на розвиток інноваційної системи національної економіки" (науковий керівник доц. Школа В.Ю., асист. Омельяненко В.А.).

Ступіна Л.Л. (група МЕ-51ан) посіла четверте місце у першому турі Всеукраїнського конкурсу робіт за напрямом "Світове господарство і міжнародні економічні відносини" з роботою на тему "Оцінка потенціалу експортної діяльності на прикладі ТОВ "Сумський завод ГТВ""(науковий керівник доц. Домашенко М.Д.). 

Король А.О. (група МЕ-51ан) посіла четверте місце у першому турі Всеукраїнського конкурсу робіт за напрямом "Економіка сільського господарства та АПК" з роботою на тему "Стратегія інноваційного розвитку сільськогосподарських підприємств" (науковий керівник доц. Школа В.Ю.)

 Коротун В.Р. (група МЕ-51ан) посіла п'яте місце у першому турі Всеукраїнського конкурсу робіт за напрямом "Економіка сільського господарства та АПК" з роботою на тему "Оптимізація оподаткування землі в контексті децентралізації" (науковий керівник доц. Троян М.Ю.)


2015 рік

Лілія Ступіна (група МЕ-51а) посіла перше місце у науково-практичній конференції імені професора Балацького О.Ф. «Економічні проблеми сталого розвитку» (квітень 2015) – секція «Економічна теорія». Науковий керівник – к.е.н., старший викладач кафедри економічної теорії Дудкін О.В.

Проект команди студентів СумДУ у складі Катерини Потапенко (ЕлІТ), Олександра Іванова (ФЕМ) та Олександра Кремнєва (ТеСЕТ), присвячений інноваційній стратегії розвитку Сумської області на основі унікальних конкурентних переваг в умовах децентралізації, у Всеукраїнському молодіжному економічному форумі «Економіка України: шляхи виходу з кризи» увійшов до ТОП-10 з понад 100 проектів студентських команд з усієї України. Науковий керівник – к.е.н., асистент кафедри економічної теорії Омельяненко В.А.

Новак Ксенія (група ФК-41) посіла друге місце у VII студентській конференції «Перший крок у науку» (20 грудня, 2015 р., м . Суми) – секція «Економіка і суспільство». Науковий керівник – к.е.н., доц., доцент кафедри економічної теорії Школа В.Ю.

Новак Ксенія (група ФК-41) посіла перше місце у науково-практичній конференції імені професора Балацького О.Ф. «Економічні проблеми сталого розвитку» (квітень 2015) – секція «Світове господарство та міжнародні економічні відносини». Науковий керівник – к.е.н., доц., доцент кафедри економічної теорії Школа В.Ю.

Якушко Тетяна у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з «Економічної теорії», яка проводилася на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка, одержала перемогу та нагороджена дипломом ІІІ ступеня (керівники – к.е.н., доц., доцент кафедри економічної теорії Костюченко Н.М.; к.е.н., доцент кафедри економічної теорії Троян М.Ю.).

Юсупова Маліка у ІІ турі Всеукраїнської олімпіади з «Регіональної економіки», яка проводилась на базі Державного вищого навчального закладу «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», одержала перемогу та нагороджена дипломом ІІ ступеня (керівник – к.е.н., доцент кафедри економічної теорії Домашенко М.Д.).

Прокопенко Марина у ІІ турі Всеукраїнської олімпіади з «Міжнародної економіки», яка проводилася на базі Національного університету «Львівська політехніка», одержала перемогу та нагороджена дипломом ІІІ ступеня (керівник – к.е.н., доцент кафедри економічної теорії Домашенко М.Д.).

Макаренко Єсенія (група МК-31) посіла перше місце у науково-практичній конференції імені професора Балацького О.Ф. «Економічні проблеми сталого розвитку» (квітень 2015) – секція «Національна та регіональна економіка». Науковий керівник – к.е.н., доц., доцент кафедри економічної теорії Костюченко Н.М.

У всеукраїнському конкурсі наукових робіт «Сталий розвиток за участі місцевих громад», проведеного за ініціативи Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», студенти ФЕМ мають такі досягнення: Якушко Т.В. (група Е-31) – 10 місце, Юсупова М.Ф. (група МК-31) – 22 місце. Науковий керівник – к.е.н., доц., доцент кафедри економічної теорії Костюченко Н.М.

 

2014 рік

Прокопенко Марина на Всеукраїнському конкурсі наукових студентських робіт одержала перемогу за напрямом «Світове господарство і міжнародні економічні відносини» та нагороджена дипломом І ступеня (керівники – к.е.н., ст. викл. кафедри економічної теорії Домашенко М.Д., асистент кафедри економічної теорії Омельяненко В.А.).

Філатов Владислав у ІІ турі Всеукраїнської олімпіади з «Регіональної економіки», яка проводилася на базі ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», одержав перемогу та нагороджений дипломом І ступеня (керівник – к.е.н., ст. викл. кафедри економічної теорії Домашенко М.Д.).

 

2013 рік

Валерія Біленко на VII Всеукраїнському конкурсі «Новітній інтелект України» в Сумській області посіла 1 місце з роботою «Інноваційні підходи щодо збереження та розвитку українських народних традицій та звичаїв» (науковий керівник – к.е.н., докторант Петрушенко Ю.М.).

Анатолій Бондар на VII Всеукраїнському конкурсі «Новітній інтелект України» в Сумській області посів 2 місце з роботою: «Як сформувати ефективний механізм партнерства між владою, бізнесом і суспільством для вирішення нагальних соціальних проблем?» (науковий керівник – к.е.н., ст. викладач Дудкін О.В.).

Андрій Овсянко посів ІІ місце на IV Міжнародній студентській науково-практичній конференції «Проблеми та перспективи розвитку підприємницької діяльності» (м. Самара, Росія) в секції «Державні та муніципальні механізми управління розвитком підприємницької діяльності» (науковий керівник – асистент Омельяненко В.А.)

Марина Молибог отримала ІІІ премію в рамках конкурсу «Україна ХХІ століття: цивілізаційний вибір», організованому Інститутом стратегічних оцінок при Президентському фонді Л. Кучми «Україна» (науковий керівник – асистент Омельяненко В.А.)

Марія Рудь посіла1 місце на V Міжнародній молодіжній науковій конференції «Економіка і управління: сучасний стан», що проводилася на базі Самарського державного університету, Росія (науковий керівник – к.е.н., асистент Домашенко М.Д.)

Юлія Шкурко зайняла 3 місце на Всеукраїнській студентській олімпіаді з Економічної теорії (науковий керівник  к.е.н., докторант Петрушенко Ю.М.)

Щербаченко Вікторія (група МК-81) посіла перше місце у IV міжнародній науковій конференції «Актуальні проблеми розвитку фінансово-економічних систем та інститутів» (Самара, 4–5 квітня 2013 р.). Науковий керівник – к.е.н., доц., доцент кафедри економічної теорії Школа В.Ю.

 

2012 рік

На IV міжнародній молодіжній науковій конференції «Економіка і управління: сучасний стан», що проводилася на базі Самарського державного університету (Росія), Марина Катеринина посіла І місце в секції «Економіка» з роботою на тему «Прийняття інвестиційних рішень домогосподарств у сучасних умовах» (наукові керівники – завідувач кафедри економічної теорії, д.е.н., проф. Прокопенко О.В., старший викладач кафедри економічної теорії, к.е.н. Кліменко О.В.), а Вікторія Щербаченко посіла ІІ місце у секції «Менеджмент» з роботою на тему «Використання інструментів Інтернет-маркетингу компаніями в сучасних умовах» (науковий керівник – доцент кафедри економічної теорії, к.е.н. Школа В.Ю.).

Марина Ахрамеєва була відзначена дипломом переможця як автор кращої індивідуальної роботи в категорії «державна політика щодо інновацій»конкурсу письмових робіт «Ідеї світу для розвитку України» (науковий керівник – асистент Омельяненко В.А.).

У всеукраїнському конкурсі наукових робіт «Сталий розвиток за участі місцевих громад», проведеного за ініціативи Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», студенти ФЕМ мають такі досягнення: 3 місце –Юлія Шкурко, «Вплив участі у проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на соціокультурні цінності членів громад» (науковий керівник – к.е.н., докторант Петрушенко Ю.М.); 4 місце –Галина Савельєва «Культурні ресурси соціальної мобілізації громади в цілях сталого розвитку на місцевому рівні» (наукові керівники – ст. викладач кафедри економічної теорії Вернидуб Н.О., аспірант кафедри економічної теорії Омельяненко В.А.); 12 місце –Роман Атаманюк «Фінансове забезпечення розвитку соціальної інфраструктури сільського господарства як передумова розвитку сільської громади» (науковий керівник – к.е.н., докторант Петрушенко Ю.М.); 19 місце – Ірина Гончаренко «Умови, складові та підходи до розвитку громад в Україні» (науковий керівник – асистент кафедри економічної теорії Марочко С.С.).

Студенти ФЕМ прийняли участь у Всеукраїнській олімпіаді з «Регіональної економіки». Ольга Бачал (гр. Ф-11) отримала сертифікат у номінації присвяченої знанню зарубіжних авторів-економістів. Яна Масько (гр. МК-11) отримала грамоту за оригінальність математичного розв’язання задач. Керівник – к.е.н., доцент Грек В.А.

Студенти ФЕМ посіли такі місця ІІI-й Всеукраїнській студентській Олімпіаді зі «Світового господарства і міжнародних економічних відносин»: 1 місце – Вікторія Щербаченко (керівник – к.е.н., доцент Школа В.Ю.); 2 місце – Галина Савельєва (керівники – ст. викладач Вернидуб Н.О. та асистент Омельяненко В.А.); 3 місце – Юлія Шкурко (керівник – к.е.н., докторант Петрушенко Ю.М.).

Андрій Іскаков посів 2 місце у Всеукраїнський студентській олімпіаді з «Економічної теорії». Керівник – к.е.н., доцент Петрушенко Ю.М.

Команда СумДУ, у складі студенток ФЕМ Юлії Шкурко та Юлії Фащук (гр. М-93), посіла 1 місце  у Всеукраїнських студентських дебатах з тематики сталого розвитку «РІО+20», що проводилися під патронатом ПРООН в Україні. Керівники – к.е.н., доцент Петрушенко Ю.М. та к.е.н. Костюченко Н.М.

Пащенко Яна (гр. М-11) посіла перше місце в науково-практичній конференції, присвяченій 20-річчю наукової діяльності факультету економіки та менеджменту СумДУ «Економічні проблеми сталого розвитку» (3-5 квітня 2012 р.) – секція «Економічна теорія». Науковий керівник – к.е.н. Костюченко Н.М.

Савельєва Галина відзначена почесним дипломом за результатами ІХ Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Україна у сучасному геополітичному просторі: погляд молоді». Керівники – ст. викладач Вернидуб Н.О., асистент Омельяненко В.А.

 

2011 рік

Віталій Омельяненко став фіналістом Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Умови функціонування освітніх інтернет-ресурсів: законодавчий та соціокультурний аспекти». Наукові керівники – асистент Вернидуб Н.О. та к.е.н., доц. Хворост О.О. Очний тур конкурсу відбувся в формі «круглого столу» 30 травня 2011 р. у Верховній Раді України, де Наталія Вернидуб та Віталій Омельяненко представили свої пропозиції та взяли участь в робочій групі, яка працювала над змінами в законодавство про освітні Інтернет-ресурси в Україні.

Сергій Марочко посів І місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за напрямом «Економіка сільського господарства та АПК», що проводився на базі Дніпропетровського державного аграрного університету. Керівник – д.е.н., професор Прокопенко О.В.

Віталій Омельяненко отримав почесну грамоту Західноукраїнського наукового товариства за ґрунтовну наукову доповідь у Міжрегіональній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми та перспективи розвитку цивільних правовідносин», яка відбулася 12 травня 2011 року в м. Івано-Франківськ. Науковий керівник – асистент кафедри економічної теорії Вернидуб Н.О.

Віталій Омельяненко отримав ІІ премію у Конкурсі молодих учених і студентів вищих навчальних закладів на здобуття премії за  наукові роботи в галузі суспільних, природничих та технічних наук, що проводився на базі Академії наук вищої освіти України. Керівник – асистент Вернидуб Н.О.

Віталій Омельяненко отримав диплом ІІ ступеня та посів ІІІ місце читацьких симпатій у Міжнародному конкурсі наукових робіт «Екологія і право: теорія і практика», що проводився на базі Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.А. Дідоренко та міністерства внутрішніх справ України. Керівник – асистент Вернидуб Н.О.

Дар’я Пархоменко посіла перше місце в науково-практичній конференції, присвяченій дню науки в Україні «Економічні проблеми сталого розвитку» (18-22 квітня 2011 р.) – секція «Економічна теорія». Тема доповіді – «Економічні наслідки демографічних змін у світі». Науковий керівник – асистент Дудкін О.В.

Вікторія Щербаченко отримала грамоту у номінації «За практичне розв’язання актуальних економічних проблем» у V Міжнародній студентській конференції «Інноваційні ідеї молоді у соціально-економічному розвитку України ХХІ століття», що проводилася на базі Запорізького національного університету. Керівник – к.е.н. Школа В.Ю.

Вікторія Щербаченко – посіла ІІ місце у Другій міжнародній студентській науково-практичній конференції «Проблеми і перспективи розвитку підприємницької діяльності», що відбулася на базі Самарського державного університету (м. Самара, Росія). Керівник – к.е.н. Школа В.Ю.

Щербаченко Вікторія (група МК-81) (група МК-81) посіла перше місце у IIIміжнародній молодіжній науковій конференції «Креативна економіка ті інноваційні процеси (питання модернізації, розвитку та управління)» (Самара, 10–15 листопада 2011 р.). Науковий керівник – к.е.н. Школа В.Ю.

Вікторія Щербаченко посіла І місце у Міжнародному конкурсі наукових робіт студентів і молодих вчених, присвяченому 110-річчю від дня народження лауреата Нобелівської премії Саймона Кузнеця, що проводився на базі Дніпропетровського університету економіки та права ім. Альфреда Нобеля. Керівник – к.е.н. Школа В.Ю.

 

2010 рік

Вікторія Щербаченко посіла перше місце в науково-практичній конференції, присвяченій дню науки в Україні «Економічні проблеми сталого розвитку» (19-23 квітня 2010 р.) – секція «Економічна теорія». Тема доповіді – «Формування комплексу ринкових сигналів соціально відповідального підприємства». Науковий керівник – асистент Дудкін О.В.

Сергій Марочко посів ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за напрямом «Світове господарство і міжнародні економічні відносини», що проводився на базі Донецького національного університету економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. Керівник – к.і.н., доцент Іванова Т.І.

Віталій Омельяненко посів 1 місце у Обласному конкурсі на кращу пропозицію до проекту Програми економічного та соціального розвитку Сумської області на 2011 рік серед студентів вищих навчальних закладів Сумської області, що проводився на базі Сумської обласної державної адміністрації. Керівник – асистент Вернидуб Н.О.

 

2009 рік

Світлана Тарасенко посіла 3-те місце у ІІІ Всеукраїнському молодіжному конкурсі наукових досліджень «Новітній інтелект України» в номінації «Наукове дослідження». Тема роботи – «Як зробити Україну «туристичною Меккою» Європи». Науковий керівник – к.е.н., доцент Петрушенко Ю.М.

Юлія Шишова посіла 1 місце у Конкурсі студентських наукових робіт. Тема роботи «Фінансове забезпечення розвитку сфери культури регіону» за напрямом «Фінанси і кредит». Керівник – к.е.н., доцент Петрушенко Ю.М.

Ганна Ткаченко посіла 1 місце у Міжнародному конкурсі дослідницьких робіт «The World Economic and Financial Crisis: What Can We Learn?», що проводився на базі Київської школи економіки. Керівник – к.е.н., доцент Брюханов М.В.

Сергій Загорулько посів 1 місце у Міжнародному конкурсі науково-дослідницьких робіт, що проводився на базі Київської школи економіки. Тема роботи «Ukraine (Belarus, Moldova) and the Crisis – Causes and Consequences». Керівник – к.е.н., доцент Брюханов М.В.

 

2008 рік

Юлія Шишова посіла 3 місце у ІІ Всеукраїнському молодіжному конкурсі наукових досліджень «Новітній інтелект України» в номінації «Наукове дослідження». Науковий керівник – к.е.н., доцент Петрушенко Ю.М.

Тетяна Голець зайняла 2-е місце у ІІ Всеукраїнському молодіжному конкурсі наукових досліджень «Новітній інтелект України» в номінації Наукове дослідження (бізнес-ідея). Тема дослідження «Бізнес-план створення регіонального центру сприяння міжнародному співробітництву». Науковий керівник – к.е.н., доцент Петрушенко Ю.М.

 

2007 рік

Юлія Шишова посіла 2 місце у І Всеукраїнському молодіжному конкурсі наукових досліджень «Новітній інтелект України» в номінації «Наукове дослідження». Науковий керівник – к.е.н., доцент Петрушенко Ю.М.

Сергій Поляченко посів 1 місце у Міжнародному конкурсі науково-дослідницьких робіт «Країни з перехідною економікою у умовах глобалізації», що проводився на базі Російського університету дружби народів (м. Москва, Росія). Керівник – к.е.н., доцент Брюханов М.В.

Тетяна Голець посіла 1 місце у Конкурсі студентських наукових робіт. Тема роботи «Ефективність міжнародних економічних відносин в умовах крос-культурної взаємодії» за напрямом «Світове господарство і міжнародні економічні відносини». Керівник – к.е.н., доцент Петрушенко Ю.М.