facebook twitter youtube
Ukrainian (UA)Русский (Russian Federation)English (United Kingdom)
vmenublockheader
Навчання за спеціальністю "MEB"

spec

Новини
Візит студентів СумДУ до Сумської торгово-промислової палати

Наприкінці листопада для студентів спеціальностей «Міжнародна економіка» та «Міжнародні економічні відносини» ННІ ФЕМ ім. Балацького організовано екскурсійний візит до Сумської торгово-промислової палати.

Детальніше...
 
Участь у конференції «Польща-Україна: сусіди та партнери»

10 листопада студенти та викладачі кафедри економічної теорії взяли участь у науково-популярній конференції «Польща – Україна: сусіди та партнери», присвяченій дням Польщі в м. Суми, що відбулась у Конгрес-центрі СумДУ.

Детальніше...
 
Торгова гра для школярів з тематики: «Міжнародна торгівля»

Працівниками кафедри економічної теорії, для учнів Малої Академії Наук проводилась всесвітньо відома міжнародна торгова гра з тематики: «Міжнародна торгівля».

Детальніше...
 

Конференція "МСЕРР 2010"

 

6-7 травня 2010 року в Сумському державному університеті відбулася міжнародна науково-практична конференція «Міжнародна стратегія економічного розвитку регіону».

В конференції взяли участь 186 науковців, викладачів, докторантів, аспірантів, магістрантів і представників вітчизняних підприємств, серед яких 20 докторів економічних наук та 45 кандидатів наук. Географія учасників була представлена такими країнами як Україна, Росія, США, Канада, Чехія, КНР, Танзанія та Нігерія.

На урочистій церемонії відкриття виступили проректор з наукової роботи СумДУ, професор Чорноус Анатолій Миколайович та голова конференції - завідувач кафедри економічної теорії СумДУ, д.е.н., доц. Прокопенко Ольга Володимирівна.

Конференція відрізнялась цікавими доповідями і активними дискусіями. У пленарному засіданні виступили завідувач кафедри маркетингу СумДУ, д.е.н., проф. Ілляшенко С.М. з доповіддю на тему «Вибір стратегії інноваційного розвитку з урахуванням концепції технологічних укладів». Проректор з наукової роботи, завідувач кафедри міжнародної економіки Донецького економіко-гуманітарного інституту, д.е.н., проф. Дубницький В.І. виступив з доповіддю на тему «Створення нанотехнологій в умовах формування наноекономіки - шлях інноваційного розвитку України». Важливі екологічні питання регіонального розвитку розглянув завідувач відділу сталого розвитку та екологічної безпеки Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України, д.е.н., проф. Хлобистов Є.В. у доповіді на тему «Інвестиційно-інноваційні процеси в екологічній сфері». Проблемам перспективного розвитку на регіональному рівні була присвячена доповідь на тему «Формування стратегій інноваційного розвитку регіону на основі прогнозування соціально-економічних змін» завідувача кафедри економічної теорії СумДУ д.е.н., доц. Прокопенко О.В. Особливості вирішення питань міського розвитку розглянув доцент кафедри маркетингу СумДУ, д.е.н., доц. Тєлєтов О.С. у доповіді на тему «Проблеми міського господарства в умовах особливостей регіону». Завідувач кафедри теоретичної та прикладної економіки Сумського національного аграрного університету, д.е.н., проф. Мішенін Є.В. виступив з доповіддю на тему «Глобальне лісне господарство: еколого-економічні виміри та механізми реалізації». Завершила пленарне засідання завідувач кафедри менеджменту Державного вищого навчального закладу «Українська академія банківської справи НБУ», д.е.н., проф. Васильєва Т.А. з виступом на тему «Диверсифікація портфелю цінних паперів інститутів спільного інвестування за критерієм ліквідності як засіб протидії негативним екстерналіям».

Активні наукові дискусії також тривали в ході дводенних секційних засідань.

За результатами конференції видано збірку тез доповідей. Матеріали конференції включають роботи представників більш ніж 40 вищих навчальних закладів і наукових організацій. 

Організатори та гості конференції відмітили плідну роботу її учасників та цінний обмін актуальною науковою інформацією та досвідом її практичного застосування. Учасники конференції одноголосно підтримали рішення про те, щоб і надалі проводити конференцію «Міжнародна стратегія економічного розвитку регіону» у м. Суми на базі кафедри економічної теорії Сумського державного університету.

Матеріали конференції доступні в електронному вигляді на сайті репозиторію Сумського державного університету.

Також можна ознайомитися з інформлистом конференції українською та россійською мовами.